Nikola Zirojević / foto: Evropski savez
09/10/2024 u 15:42 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Zirojević: Monstat da omogući korišćenje softvera i 15 dana nakon objave rezultata

Imajući u vidu prilično kratak vremenski period za provjeru tačnosti unešenih podataka sa popisa stanovništva, te probleme sa pristupom i pronalaženjem lica koji su identifikovani, vremenski period od 7 dana za korišćenje softvera za kontrolu je neopravdano kratak, kazao je poslanik SD i predstavnik Evropskog saveza Nikola Zirojević.

- Imajući u vidu da jedan dio stanovništva nije dovoljno informatički pismen i da im je za korišćenje softvera potrebna pomoć, kao i činjenicu da su se nerijetko javljali problemi sa pronalaskom lica na osnovu traženih parametara, vjerujem da je sasvim opravdano, a da sa druge strane ne predstavlja apsolutno nikakav problem ili prepreku, da se korišćenje softvera produži i traje do 15 dana nakon objave rezultata - kazao je Zirojević.

Istekao rok za kontrolu podataka popisa

Ističe da, imajući u vidu korektan i konstruktivan odnos Monstata u periodu koji je iza nas, ovim putem ih poziva da izađu u susret i ovom zahtjevu građana i njih koji ih predstavljaju, kako bi u narednim danima do kraja uspješno završili proces sprovođenja popisa stanovništva u Crnoj Gori.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Evo sad će biti izabran novi Tužilački savjet,pa će biti i podizanja optužnica,bar se nadamo

Rossa
This comment was minimized by the moderator on the site

Tu su desetine miliona otisle pojedincima ,mnogi su se ugradili a na funkcijama su..???
A to sto ce rijeke da nestanu jer su ekoloski teroristi kopali i dno...
Kada obican covjek " kako ih sada caste gradjanin" iz nekog sela ubije neka divlja...

Tu su desetine miliona otisle pojedincima ,mnogi su se ugradili a na funkcijama su..???
A to sto ce rijeke da nestanu jer su ekoloski teroristi kopali i dno...
Kada obican covjek " kako ih sada caste gradjanin" iz nekog sela ubije neka divlja pascad jer mu kolju domace zivotinje i ujedaju i napadaju djecu ,tada skoce sve te "ne vladine organizacije" i politicari da ga satru i zatvore!
Kada covjek"gradjanin kako ga sada zovu" gospodin sa sela ode u sumu i skupi par kubika drva sto je ostalo iza ovih velikih lopova udruzenih sa drzavnim funkionerima ,? Odmah ga hapse i vezu i u zatvor!
A kada ekonomska mafija nanese stetu od nekoliko stotina miliona eura i bezumno" uniste sume i rijeke! Tako im bog svevisnji srecu dao!
Nikome nista jer su mnogi uzeli po tasnu para!
Crnogorska olos!

Учитај више
Jovan
This comment was minimized by the moderator on the site

Kad kazu da su imali dozvolu koja je mozda izdata naknadno. Zasto ne trazite da saniraju stetu. Mogu imat dozvolu za vadjenje ali ne za ovakav nered.

Srbenda
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
05. april 2025 09:05