Odlilo se 46,21 milion eura / - Foto: CBCG
04/06/2022 u 11:58 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

CBCG: Odlilo se 46,21 milion eura

Ukupan priliv stranih direktnih investicija porastao je 7,85 odsto u odnosu na uporedni period, što je rezultat rasta vlasničkih ulaganja - navodi se u Biltenu CBCG

Ukupan priliv stranih direktnih investicija (SDI) na kraju februara iznosio je 145,63 miliona eura, dok se istovremeno iz zemlje odlilo 46,21 milion eura, pokazuju preliminarni podaci Centralne banke (CBCG).

Neto priliv stranih direktnih investicija iznosio je 99,42 miliona eura, što je 149,5 odsto više u odnosu na isti period prošle godine.

- Ukupan priliv stranih direktnih investicija porastao je 7,85 odsto u odnosu na uporedni period, što je rezultat rasta vlasničkih ulaganja - navodi se u Biltenu CBCG.

Iz zemlje se po osnovu ulaganja rezidenata u inostranstvo odlilo 24,15 miliona eura, dok su povlačenja sredstava nerezidenata investiranih u Crnu Goru iznosila 22,06 miliona eura.

Priliv stranih direktnih investicija u formi vlasničkih ulaganja iznosio je 85,02 miliona eura, što čini 58,38 odsto ukupnog. Od toga je u nekretnine uloženo 49,67 miliona eura, a u preduzeća i banke 35,35 miliona eura.

Priliv SDI u formi interkompanijskog duga iznosio je 42,88 miliona eura, što je 53,03 odsto manje nego u istom periodu prošle godine.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
    
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
24. april 2025 18:27