Na sastanku u Ministarstvu pomorstva, njihovi predstavnici su kazali da navodni višak zaposlenih nikako ne može biti razlog za donošenje takve odluke.
U ime ministarstva, sastanku su prisustvovali državni sekretari Pavle Tripković i Jovan Šćekić, a u ime radnika predsjednik Sindikata Agim Mila i članovi glavnog odbora Jadranka Dajković, Alis Šabotić i Marko Nikić.
Iz Sindikata su podsjetili na njihov predlog iz februara da Vlada dopuni vanrednu sjednicu Skupštine akcionara Barske plovidbe radi donošenja odluke kojom se stavlja van snage odluka o kupovini broda "Francesca" i da se time izbjegne milionska šteta za tu kompaniјu po tužbi manjinskih akcionara, a kod činjenice da je menadžment kompanije svakako odustao od kupovine tog broda.
Na sastanku sindikalaca i predstavnika ministarstva raspravljalo se i o stanju u Luci Bar nakon nevremena 2. jula.
– U tom pravcu, Sindikat je izrazio nezadovoljstvo neblagovremenim postupanjem Vlade u formiranju radnog tijela koje bi sagledalo moguće načine finansijske podrške za sanaciju uništene lučke suprastrukture – navodi se u saopštenju.
Sindikat se, kako su poručili, ne slaže sa mišljenjem da je potrebno sačekati odluku tužilaštva u vezi sa uzrokom havarije i eventualne krivične odgovornosti, a kod činjenice da to nije neophodno radi pravilne primjene uredbe Evropske komisije od 17. juna 2014. godine, koja uređuje pitanje državne pomoći u slučaju elementarne nepogode.
Sindikat smatra da je Vlada obavezna da pomogne sanaciju u Luci Bar po dva osnova: kao organ vlasti kroz institut državne pomoći i kao većinski vlasnik putem eventualne dokapitalizacije.
Zabrinuti su zbog nepostojanja kratkoročnog i dugoročnog plana oporavka, što je Sindikat Luke Bar tražio neposredno nakon nepogode.