Pare,novac,euri / - M.L.V.
06/02/2025 u 13:01 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Rast od 18 odsto na samom početku godine, PU u januaru naplatila 107 miliona

Poreska uprava je u toku januara ostvarila bruto naplatu poreskih prihoda u iznosu od 107 miliona eura.

Rezultati za period od 1. do 31. januara 2025. godine pokazuju da je naplata budžetskih prihoda za 16,4 miliona eura ili 18 odsto veća u odnosu na isti period prethodne godine. 

Naplata poreza na dodatu vrijednost iznosila je 62,5 miliona eura, što je u odnosu na prošlu godinu više za 12 miliona eura  ili 24 odsto.

Poreska uprava u 2024. ostvarila naplatu bolju za preko 200 miliona eura

Po osnovu poreza na dobit pravnih lica naplaćeno je 4,8 miliona eura i to je više za 1,6 miliona eura ili 52 odsto u odnosu na isti period prošle godine.

U narednom periodu Poreska uprava će raditi na povećanju naplate prihoda u skladu sa budžetskim prognozama i unapređenju aktivnosti usmjerenih na smanjenje neformalne ekonomije dosljedno i jednobrazno primjenjujući propise.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Platili poreski obveznici.

Mila Kasalica
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
11. mart 2025 04:45