У октобру 139,63 хиљаде ноћења
- фото: Ж.Б.
ДАН портал

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

У октобру 139,63 хиљаде ноћења

Од укупног броја ноћења у колективном смјештају 78 одсто остварили су страни, а 22 одсто домаћи туриста, наводи се у саопштењу

 У Црној Гори је у октобру у колективном смјештају остварено 45,66 хиљада долазака туриста и 139,63 хиљаде ноћења, показују прелиминарни подаци Монстата.

- Од укупног броја ноћења у колективном смјештају 78 одсто остварили су страни, а 22 одсто домаћи туриста- наводи се у саопштењу.

У структури ноћења по врстама туристичких мјеста у октобру највише ноћења остварено је у приморским мјестима 77 одсто, главном граду 13,7 одсто, планинским мјестима 4,9 одсто и осталим туристичким и осталим мјестима 4,4 одсто.

Колективни смјештај не укључује индивидуални, такозвани приватни смјештај - смјештај у кућама и собама за изнајмљивање, као и у туристичким апартманима.

Колективни смјештај се односи на хотеле, пансионе, мотеле, туристичка насеља, одмаралишта, хостеле и кампове.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

Vezane vijesti

IZBOR UREDNIKA