
- Juče su na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“, u Podgorici, Danilovgradu i Cetinju, građani dobrovoljno predali policiji 46 komada oružja, od čega 28 pištolja, 18 pušaka, 2967 komada municije različite vrste i kalibra i tri bombe - navode iz Uprave policije u saopštenju.
Službenicima Regionalnog centra bezbjednosti „Jug“, u Baru, Ulcinju, Budvi, Kotoru, Tivtu i Herceg Novom, dobrovoljno je vraćeno 29 komada oružja, od čega 16 pištolja i 13 pušaka, 301 komad municije, jedna ručna bomba i djelovi od oružja.
U sjevernoj regiji države, na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“, u Bijelom Polju, Beranama, Kolašinu, Mojkovcu, Plavu i Rožajama, dobrovoljno je predato 25 komada oružja od čega 11 pištolja i 13 pušaka, jedan puškomitraljez, 612 komada municije različite vrste i kalibra, 14 komada ručnih bombi, barut, i djelovi od oružja.
Policijskim službenicima Regionalnog centra bezbjednosti „Zapad“, u Nikšiću, Plužinama i Pljevljima, dobrovoljno je predato 13 komada vatrenog oružja, od čega šest pištolja i sedam pušaka, 117 komada municije i jedna ručna bomba.
- Od početka januara, Upravi policije je dobrovoljno predato ukupno 3172 komada oružja, 106.712 komada municije, 352 komada ručnih bombi, kao i više stotina djelova oružja i eksplozivnih sredstava. Podsjećamo da čuvanje oružja čiji su vlasnici bili članovi porodica ili srodnici, bez obzira na to da li se ili nije pred nadležnim sudom spoveo ostavinski postupak, shodno Zakonu o oružju, predstavlja nelegalno oružje, sve dok eventualno neko od pravnih nasljednika ne dobije dozvolu za držanje tog oružja od Ministarstva unutrašnjih poslova - navode iz UP.
Još jednom napominju da građani mogu pozvati policiju na broj 122, obavijestiti policijske službenike da žele da vrate oružje, bez ikakve pravne, odnosno krivične ili prekršajne odgovornosti i bez obzira na to da li oružje posjeduju u ilegalnom ili legalnom vlasništvu.
- Podsjećamo i da je Uprava policije pokrenula i besplatni SOS telefonski broj 19969, kao i e-mail sos@policija.me, za prijavu prijetećeg ponašanja i nasilja u vezi sa posjedovanjem oružja, kao mehanizam bliže saradnje i aktivnog učešća policije i građana u cilju stvaranja sigurnijeg ambijenta - zaključuju u saopštenju.
Коментари (0)
Оставите свој коментар