Katnić / Foto: Krsto Vulović, PR Centar
21/10/2021 u 12:34 h
Aleksandra BoškovićAleksandra Bošković
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Katnić: Da sam vidio Luku Bulatovića skorije, ubijedio bih ga da ne počini samoubistvo

Bulatović je bio moj lični prijatelj, najveći patriota u Crnoj Gori i veliki profesionalac, kazao je on

Ne možemo tvrditi da li je funkcioner ANB-a Luka Bulatović počinio samoubistvo, kazao je danas na konferenciji glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić. 

Dodao je da je SDT obavilo uviđaj oko tog događaj i da će utvrditi ima li taj događaj veze sa prisluškivanjem kancelarije GST-a.

Takođe je dodao da je Bulatović ostavio više poruka i pisama, da su iste ostavljene u računaru ali da na njima nema ništa uznemirujuće.

- To što je Bulatović u sebi posjedovao je bila spartanska ličnost, nešto što su posjedovali naši preci. Nazvao me je jednom telefonom da me pozdravi, zvao sam ga da se vidimo, ali on je vjerovao je da bi to meni nanio štetu, jer je bio označen kao neko iz bivšeg režima. Imam moć ubjeđivanja, a da sam ga skorije vidio ubijedio bih ga da ne čini to što je učinio- tvrdi Katnić. 

Istakao je da je državnom sekretaru MUP-a Zoranu Miljaniću poručio da je izjavom da javnosti mora saopštiti čije živote je mogao da spasi Bulatović, počinio podstrekivanje na vršenje krivičnog djela odavanje službene tajne, ali da vjeruje da je on to uradio iz neznanja.

Pojasnio je da su policajci na licu mjesta, gdje je pronađen mrtav Bulatović, pronašli dokaze koje bi mogle biti u nadležnosti SDT-a.

- Sve je sprovedeno u skladu sa svim propisima. Još se preduzimaju radnje. Bulatović je bio moj lični prijatelj. On je bio veliki čovjek, to je velika tragedija za cijelu državu. Bio je najveći patriota u Crnoj Gori i veliki profesionalac- zaključio je Katnić. 

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (1)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
    
This comment was minimized by the moderator on the site

Ако је Катнић кренуо против Мила, онда то знаћи да је прешао на сопствено спасавање.

Драган
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог

Izdvojeno

28. april 2025 23:21