MPNI: Tražimo hitno utvrđivanje svih činjenica povodom slučaja u Gimnaziji “Slobodan Škerović”

Gimnazija Slobodan Skerovic

GIMNAZIJA SLOBODAN SKEROVIC - LAZAR RUZIC
Dan portal

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

MPNI: Tražimo hitno utvrđivanje svih činjenica povodom slučaja u Gimnaziji “Slobodan Škerović”

Zabrinjavajući navodi o seksualnom uznemiravanju djece od strane nastavničkog kadra moraju biti alarm za cjelokupno društvo. Rješavanju ovakvih slučajeva se, zbog njihove osjetljivosti, mora ozbiljno pristupiti, uz učešće svih nadležnih institucija, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija.

To su saopštili nakon što je objelodanjeno da je profesor podgoričke Gimnazije “Slobodan Škerović”, sekslualno uznemiravao učenicu dok se pohađala tu školu.

MPNI će, poručuju, u domenu svojih nadležnosti, tražiti hitno utvrđivanje svih činjenica povodom slučaja u Gimnaziji “Slobodan Škerović” o čemu će javnost biti blagovremeno obaviještena.

- Ne smijemo dozvoliti da ijedno dijete u obrazovno-vaspitnim ustanovama ili van njih bude izloženo bilo kakvom vidu ugrožavanja sigurnosti ili dostojanstva. Imperativ rada svih nas je da obezbijedimo da naša djeca odrastaju i uče u ambijentu koji je podsticajan, podržavajući, ali prije svega bezbjedan - zaključuju u MPNI na čijem je čelu Anđela Jakšić Stojanović.

Spajić: Policija i tužilaštvo da ispitaju slučaj u Gimnaziji "Slobodan Škerović"

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

IZBOR UREDNIKA