- Međutim, ja kao član Vlade ne mogu prejudicirati konačni stav Vlade kao kolektivnog organa, dodao je Šaranović.
On je podsjetio da je Vlada Crne Gore prilikom donošenja prethodne presude u predmetu Brđanin donijela Zaključak kojim je konstatovala prestanak mandata tadašnjem v.d. direktoru Uprave policije Nikoli Terziću i konstatovala nastavak mandata na funkciji direktoru Uprave policije Zoranu Brđaninu.
- Takođe, želim istaći da Upravni sud u svom obrazloženju ne spori moje zakonsko pravo da predložim razrješenje direktora Uprave policije, ali smatra da je Odbor za bezbjednost i odbranu Skupštine Crne Gore prilikom razmatranja Izvještaja o rezultatima Policije u borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije povrijedio Zakon o upravnom postupku time što izvještaj nije razmotrio u roku od 20 dana od dana dostavljanja Skupštini Crne Gore, dodaje Šaranović.
Međutim, kao bivši parlamentarac Šaranović naglašava da Skupština Crne Gore svoju organizaciju u dijelu izvršavanja kontrolne i nadzorne funkcije uređuje Ustavom i Poslovnikom o radu Skupštine Crne Gore koji gotovo da ne ostavlja mogućnost niti plenumu, niti odborima, da mogu razmatrati materijale, pa ni izvještaje u roku kraćem od 22 dana.
- Iako nikada ne komentarišem odluke sudova, ne mogu a da ne ukažem da je sa aspekta ustavne podjele vlasti odluka Upravnog suda da kontrolnu ulogu parlamenta svodi na upravni postupak najblaže rečeno čudna, zaključuje Šaranović.