Lidija Mitrović / Srđan Boljević
10/07/2023 u 07:00 h
Vojka DamjanovićVojka Damjanović
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Tužiteljka danas pred sudom, sumnjiče je za zloupotrebu položaja

Mitrović se sumnjiči da je određenim licima u tom predmetu pričinila korist da se ne vodi krivični postupak, već je primijenila institut odloženog gonjenja i odbacila krivičnu prijavu

Specijalni državni tužilac Lidija Mitrović, koja je nedavno privremeno suspendovana, danas će se naći na optuženičkoj klupi u Višem sudu u Podgorici, nakon što je Specijalno državno tužilaštvo protiv nje podiglo optužni predlog zbog sumnje da je zloupotrijebila službeni položaj u akciji "Klap". Mitrović se sumnjiči da je određenim licima u tom predmetu pričinila korist da se ne vodi krivični postupak, već je primijenila institut odloženog gonjenja i odbacila krivičnu prijavu.

Predmet je zadužio sudija Nenad Vujanović.

Mitrović je ranije negirala da je izvršila krivično djelo koje joj se stavlja na teret.

– Ona je negirala optužbe, objasnila je sve tužiocu, između ostalog i to da država nije oštećena i da je namirena u vidu plaćanja poreza – kazao je ranije njen advokat Zoran Piperović.

Akcije hapšenja osumnjičenih u predmetu "Klap", po nalogu SDT-a, izvedene su krajem maja i jula 2019. godine. Više osoba se tereti da su počinile krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije, krivično djelo utaja poreza i doprinosa i krivično djelo prouzrokovanje lažnog stečaja.

Suspendovana tužiteljka Mitrović pred sudom 10. jula

Istraga je potom proširena na nova lica nakon što je tužilaštvo analiziralo dokumentaciju prikupljenu od Poreske uprave, banaka i pravnih lica.

Suspendovana tužiteljka Lidija Mitrović: Podignut optužni predlog, postupak vodi sudija Vujanović

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (2)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
    
This comment was minimized by the moderator on the site

Mogu da razumijem kada neka stranka ne može da pređe cenzus. Ali kada koalicija tri stranke ne može ili jedva prelazi cenzus a pri tome se svakodnevno oglašava saopštenjima. Kome?

Bond
This comment was minimized by the moderator on the site

Белан припада крватском геноцидном скупу ликова којима је српски народ обезбедио државу. И ту престаје сваки интерес за тумачењем онога што он производи кроз своје гласне жице.

M
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
28. april 2025 11:16