Predsjednica Skupštine Danijela Đurović organizovala je razgovor sa liderima i predstavnicima parlamentarnih partija o rješavanju političke i institucionalne krize u Crnoj Gori. Najavila je nastavak razgovora i prije 22. novembra kada se glasa za izbor sudija Ustavnog suda. Poslanici Demokratskog fronta napustili su sastanak deset minuta prije početka, a poručili su da neće učestvovati u razgovorima gdje nema lidera DPS-a Mila Đukanovića.
Na sastanku su razgovarali i o izmjenama Zakona o predsjedniku, koje je predsjednik države Milo Đukanović vratio parlamentu na ponovno odlučivanje.
Na sastanak je među prvima stigao Genci Nimanbegu, lider Force. Na sastanak je stigao i lider Pokreta za promjene i jedan od lidera Demokratskog fronta Nebojša Medojević. Pozivu se odazvala i poslanica SDP-a Draginja Vuksanović Stanković. Pristigao je Nik Đeljošaj, predsjednik Opštine Tuzi i Albanske alternative. Pozivu se, takođe, odazvao i lider Ujedinjene Crne Gore Goran Danilović. Predstavnici Demokratskog fronta Milun Zogović i Maja Vukićević su među pristiglima. Predsjednik Bošnjačke stranke i ministar kapitalnih investicija Ervin Ibrahimović se takođe odazvao pozivu. Na sastanak je stigao i lider Demosa Miodrag Lekić. Preemijer u tehničkom mandatu Dritan Abazović stigao je iz Nikšića, gdje je imao sastanak sa rukovodstvom EPCG-a. Tu su i lideri Demokratskog fronta Milan Knežević i Andrija Mandić. Stigao je predsjednik Socijalističke narodne partije Vladimir Joković. I lider Prave Crne Gore Marko Milačić je među prisutnima. Među pristiglim je i potpredsjednik DPS-a Ivan Vuković. Podsjetimo, Đurović je u ponedjeljak pozvala lidere parlamenrarnih stranaka na dijalog, a trebalo bi da razgovaraju o imenovanjima u pravosuđu, prvenstveno izboru sudija Ustavnog suda, kao i reformi izbornog zakonodavstva. Na sastanku bi trebalo da se razgovara i o izmjenama Zakona o predsjedniku, koje je predsjednik države Milo Đukanović vratio parlamentu na ponovno odlučivanje. Iz institucija Evropske unije i više diplomatskig predstavništava u Crnoj Gori su kazali da su zabrinuti zbog usvajanja izmjena Zakona o predsjedniku i izostanka političkog dijaloga posebno u vezi sa izborom sudija Ustavnog suda. Poručili su da svi politički subjekti zajedno treba da rade na pronalaženju izlaza iz trenutne krize.