Sagovornici su tokom sastanka konstatovali da je Švedska predvodnik u polju zelene tranzicije i da bi Crnoj Gori mnogo značila ekspertska pomoć vezana za pregovaračko poglavlje 27 (Životna sredina i klimatske promjene), a naročito iskustvo grada Stokholma koji je svjetski primjer energetski samoodrživog grada.
Mandić je u kontekstu činjenice da je Stokholm jedan od centara kulture i istorije u Evropi, ali i svijetu, upoznao g. Burella sa kandidaturom Nikšića za evropsku prestonicu kulture 2030. godine.
Sagovornici su razgovarala o realizaciji posjete delegacije Opštine Nikšić koju bi predvodio predsjednik Opštine Marko Kovačević, kako bi sa svojim kolegama iz Stokholma ostvarili produktivnu komunikaciju i saradnju koja bi značajno doprinijela tome da druga najveća opština u Crnoj Gori postane evropska prestonica kulture.
Predsjednik Burell je istakao zadovoljstvo povodom susreta, dodajući da preko 90% građana Švedske, a posebno Stokholma podržava politiku proširenja EU, a samim tim i da naša zemlja, shodno rezultatima koje postiže, postane prva naredna članica. Burell je iskazao spremnost da grad Stokholm pruži ekspertsku i savjetodavnu pomoć kada je u pitanje koriščenje EU fondova za razvoj opština u Crnoj Gori, sa posebnim akcentom na sjever naše zemlje.
Nakon sastanka, dva predsjednika su posjetila Plavu salu Gradske kuće Stokholma u kojoj se održava svečana dodjela Nobelove nagrade, kao i Zlatnu vizantijsku salu u kojoj se nakon toga priređuje svečana proslava. Predsjednik Burell je predsjednika Mandića upoznao sa brojnim detaljima vezanim za samu ceremoniju, kao i bogatom istorijom ovog izuzetnog zdanja.