– U ovom momentu se crpe ozbiljna finansijska sredstva i trguje se visoko kotiranim funkcijama baš iz preduslova nacionalne grupacije – kaže Pavićević.
On podsjeća da i sami Ustav kaže da je Crna Gora građanska, demokratska, ekološka i država socijalne pravde.
– Tako bi trebalo da se ophode i lideri političkih organizacija koji u svom nazivu imaju prefiks bilo koje nacionalne grupacije. U ovom momentu u parlamentu Crne Gore imamo predstavnike raznih manjina, počevši od Bošnjaka, Albanaca, Hrvata, predstavnike Srba i tako dalje. Želio bih da svi predstavnici stave paraf na "Barometar 26" i da se svi posvetimo boljoj ekonomskoj politici, zemlji vladavine prava, poboljšanju socijalnog programa, kao i zaštiti radničkih prava, što je svakako jedan od preduslova za ulazak u EU – ističe Pavićević.
Međutim, kako je dodao, posebno je problematična činjenica da bi veliki broj političkih partija u tom momentu nestao sa političke scene Crne Gore.
– Neki nemaju šta drugo da ponude osim konstantnih nacionalnih tema. Građani Crne Gore se već decenijama konstantno nalaze u medijskoj kampanji ove ili one grupacije i sa konstantim mislima o nekim potencijalnim neredima između vjerskih, nacionalnih i ostalih zajednica – kazao je Pavićević.
Kako je naglasio, Crna Gora je mala država i kao takva zaslužuje da bude dio evropske elite.
– I siguran sam da bismo imali šta da ponudimo evropskoj zajednici. Lično bih priželjkivao da sve teme koje nemaju za cilj boljitak običnog građanina na svim poljima budu prošlost. Izražavam sumnju u potpisivanje platforme "Barometar 26", a zaista bih volio da me demantuju i da svi skupa radimo za dobrobit Crne Gore – rekao je Pavićević.