Kovačević podnio ostavku na poslaničku funkciju
FOTO - ŽELJKO ŠAPURIć
DAN portal

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Kovačević podnio ostavku na poslaničku funkciju

Iz Agencije za sprečavanje korupcije (ASK) u četvrtak su najavili da će pokretati postupke protiv poslanika koji ne podnosu ostavke na jednu od funkcija koje obavljaju

Predsjednik opštine Nikšić Marko Kovačević podnio je ostavku na funkciju poslanika u Skupštini Crne Gore. Kovačević je naveo da ostavku podnosi zbog nespojivosti funkcije poslanika sa funkcijom predsjednika opštine.

On je za poslanika izabran na listi koalicije Za budućnost Crne Gore. Ostavke na poslaničke funkcije danas su podnijeli i predsjednici opština Plav i Herceg Novi, Nihad Canović i Stevan Katić.

Katić i Canović podnijeli ostavke

Zakonski rok do kada poslanici novog saziva treba da podnesu ostavke na funkcije u izvršnoj vlasti ili vrate poslaničke mandate, ističe danas.

Iz Agencije za sprečavanje korupcije (ASK) u četvrtak su najavili da će pokretati postupke protiv poslanika koji ne podnosu ostavke na jednu od funkcija koje obavljaju.

Iz ASK su podsjetili da je konstitutivna sjednica 28. saziva Skupštine održana 27. jula, navodeči da poslanici koji vrše neku javnu funkciju imaju zakonsku obavezu da u roku od 30 dana podnesu ostavke na jednu od funkcija koje obavljaju

Katić i Canović podnijeli ostavke

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

IZBOR UREDNIKA