Zato je Ministarstvo javne uprave iniciralo sjednicu Skupštine opštine (SO) Budva za 10. januar naredne godine, saopšteno je Portalu RTCG od izvora bliskih Vladi Crne Gore.
Ukoliko ne bude dogovora o izboru predsjedniika skupštine i formiranju većine u budvanskom parlamentu, ta opština će po treći put na izbore od maja ove godine.
Sjednicu Vlada zakazuje jer SO Budva nije imala predsjednika u prethodnom sazivu, pošto su ponovljeni izbori.
Konačni rezultati izbora u Budvi objavljeni su u Službenom listu 13. decembra, i rok za formiranje vlasti ističe 13. februara, odnosno nakon 60 dana.
Građani Budve su na ponovljenim lokalnim izborima 17. novembra glasali slično kao na majskim, nakon kojih vodeće partije nisu uspjele da se dogovore o podjeli vlasti, pa su izbori morali biti ponovljeni.
Najveći broj glasova ponovo su osvojile dvije suprostavljene grupacije, "Za budućnost Budve" i "Budva naš grad", koje već duže isključuju mogućnost da međusobno sarađuju. Takođe, vodeće liste odbacuju mogućnost saradnje sa DPS Crne Gore, ključnom strankom opozicije.
Imajući u vidu da Skupština opštine Budva ima 33 odbornička mjesta, za formiranje vlasti biće potrebno da neko od političkih aktera obezbijedi podršku najmanje 17 odbornika.
Na izborima 17. novembra, koalicija “Za budućnost Budve – Budva mora naprijed – Mladen Mikijelj” osvojila je 9 mandata. Lista “Budva naš grad” – Nikola Jovanović osvojila je 9 mandata.
DPS “Za Budvu – srcem i znanjem!”- Nikola Milović ima 7 mandata.
Lista “Demokrate – PES – “Još jači” – Dragana Kažanegra Stanišić” dobila je 3 mandata.
“Pokret za Grad – Đorđe Zenović” ima 2 mandata, kao i Evropski savez – SDP, SD, LP, građani – Petar Odžić.
URA – Blažo Rađenović- Drugačije” ima jedan mandat, dok je ispod cenzusa ostala građanska akcija “ Dr Vujičić Božidar- Glas za promjene”.