/ - (FOTO: RTCG)
29/11/2023 u 14:55 h
Dan portalDan portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Spajić: Predložiću odgađanje popisa za 3. decembar

Kazao je da će danas da razgovara sa parlamentarnom većinom, te da je spreman DPS-u da pošalje ponudu da se popis odgodi za četiri dana do 3. decembra

Premijer Crne Gore Milojko Spajić poručio je da nema razloga za odlaganje Popisa stanovništva, ali, kako dodaje, spreman je da ponudi odlaganje početka popisa za četiri dana, prenosi portal RTCG.

Kazao je da će danas da razgovara sa parlamentarnom većinom, te da je spreman DPS-u da pošalje ponudu da se popis odgodi za četiri dana do 3. decembra.

- I da vidimo da li su namjere dobre ili loše - kazao je Spajić i dodao da postoji maksimalan nivo kontrole popisa.

-Svaka tačka sporazuma koji smo potpisali je do kraja ispunjena - kazao je Spajić, novinarima.

Kaže i da je Monstat saopštio da imaju "dovoljan broj popisivača".

- Danas je Monstat i specifikaciju za softver predstavio - kazao je Spajić. 

Podsjetimo, ranije danas direktor Uprave za statistiku (Monstat) Miroslav Pejović kazao je da Popis stanovništva, domaćinstava i stanova u Crnoj Gori počinje sjutra i da su obezbijeđeni svi uslovi za njegovo sprovođenje.

On je pozvao građane da učestvuju u tom procesu.

Vršilac dužnosti predsjednika Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković rekao je danas da nijesu ispunjeni svi uslovi iz Sprorazuma, zbog čega DPS, kako je kazao, ne može učestvovati u održavanju Popisa stanovništva.

- Ako ne dođe do ispunjavanja svih uslova mi ćemo obesmisliti ovaj proces i u ovom procesu nećemo učestvovati- poručio je Živković na konferenciji za novinare.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Moram da priznam da Spajić odličmo obavlja funkciju Premijera. Predsjednik Milatović je već dokazao da je odličan na njegovoj funkciji. No moram pohvaliti i Mandića koji se pokazao kao odličan izbor za Predsjednika Skupštine. Vema sam zadovoljan...

Moram da priznam da Spajić odličmo obavlja funkciju Premijera. Predsjednik Milatović je već dokazao da je odličan na njegovoj funkciji. No moram pohvaliti i Mandića koji se pokazao kao odličan izbor za Predsjednika Skupštine. Vema sam zadovoljan načinom na koji se grade konsenzusi u Crnoj Gori i tako ostvaruje funkcionalnost društva i države. Ukoliko DPS bude i dalje insistirao na sabotiranju države i dogovora, prosto ih preskočite. Niko ne očekuje da konsenzus može biti totalan. Uvjek je dobro poslušati konstruktivne predloge, ali, ako predlozi nisu konstruktivni ond ih je moguće odbaciti. Samo nastavite kao do sada. Svaka čast. Osjeća se po prvi put duh Republike u Crnoj Gori.

Учитај више
NIKO99
This comment was minimized by the moderator on the site

DPS su zaista mutikaše i partija monstruma.

Marko@
This comment was minimized by the moderator on the site

Bravo Spajke Majstore! Nauči ih dijalogu.

Brundo
This comment was minimized by the moderator on the site

G. Spajicu u Martu DPS bira “generalnog sekretara partije” Prijavi se izglasat će te jednoglasno.

Branko Pecurica
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
28. mart 2025 11:49