Британски савјет и Министарство просвјете науке, културе и спорта настављају са серијом посјета школама у циљу промовисања вјештина за 21. вијек и додјеле опреме за микробит клубове како би се подстакао развој дигиталних вјештина, прије свега кодирања, креативности, критичког мишљења и рјешавања проблема.
- У уторак 26. октобра били смо у посјети школама у Даниловграду када смо се срели са директорима, наставницима и ученицима четири основне школе: „Блажо Мраковић”, „Милосав Кољеншић” , „ Вуко Јововић” и „ Његош” . Разговарали смо о начинима на које можемо подстицати креативности и способности рјешавања проблема код ученика и чули низ практичних идеја које би помогле да се настава прилагоди новим потребама друштва у 21. вијеку- наводе у саопштењу из Министарства културе, науке и спорта.
Овом изузетно конструктивном и занимљивом разговору допринијели су ученици који су нам представили три изума која су дизајнирали уз помоћ микробита, а то су: „ Аларм против вандализма” , „ Математичка игрица” и „ Систем за ноћно снимање животиња” .
- Школски тоалети су најчешће жртве вандализма, али пошто је видео надзор забрањен у овом дијелу школе, отежано је благовремено откривање и реаговање на овакве инциденате. Помоћу овог изума, школе ће моћи одмах да идентификују починиоце а вјероватно је би дјеловао и превентивно и обесхрабрујуће за потенцијалне починиоце. Математичка игрица је занимљив и забаван начин учења математике који захтијева претходно темељно програмирање различитих функција. Ноћни надзор животиња омогућава да се направе занимљиве фотографије и снимци ноћног живота животиња али и да се детектује нежељено присуство дивљих животиња у човјековом окружењу- наводе у саопштењу.