Kako su naveli u saopštenju, korisnicima predlažu da sakriju statuse "pregledano" i "na mreži", navodeći da ta aplikacija korisnicima omogućava da te opcije sakriju, u odjeljku "privatnost" u "podešavanjima".
Predlog Vibera je i da korisnici svoju fotografiju ne izlažu onima koji im nisu među kontaktima.
Precizirali su da je tu opciju moguće urediti u odjeljku "privatnost" u "podešavanjima", birajući opciju "prikaži svoju fotografiju".
Viber je predložio korisnicima i da podese da im pozivi za pridruživanje grupnim prepiskama budu ubačeni u fasciklu "zahtjevi za razmjenu poruka".
"Korisnik uvijek može da ‘prihvati‘ poziv, posle čega se prepiska premješta unutar ekrana svih ostalih prepiski. Ova funkcija je omogućena kao početni standard u Viberu", navodi se u saopštenju Rakuten Vibera. Među predlozima je i podešavanje liste za blokiranje, konkretno – da se telefonski brojevi koji su blokirani u Viberu pojave u listi blokiranih, te neće moći da šalju poruke ili pozivaju korisnike.
Za kraj Viber predlaže uključivanje "ID pozivaoca", kako bi identifikovali moguće nepoželjne pozive.
"Kako kretanje kroz svijet digitalne privatnosti i bezbijednosti često može biti zamorno, Rakuten Viber će uskoro svojim korisnicima predstaviti novi specijalizovani interaktivni čet-bot koji će pomoći i podržati korisnike u saznanjima kako mogu da zaštite sve što im je od važnosti i značaja na mreži", navodi kompanija u saopštenju.