Predstavnici seoskih mjesnih zajednica sa područja bjelopoljske opštine tvrde da se u putnu infrastrukturu jako malo ili gotovo nimalo ne ulaže.
Svoje tvrdnje potkrepljuju činjenicom da su tokom januarskih poplava najviše štete pretrpjeli upravo putevi, te da se do pojedinih sela i sada, mjesec kasnije, ne može doći bez terenskih auta.
Mještani Šljepašnice tvrde da se do njihovog sela ne može doći jer je put u katastrofalnom stanju.
– Put od magistrale koji kreće prema Šljepašnici u više je nego katastrofalnom stanju. Odmah na početku do nekadašnjeg izletišta i restorana Кisjele vode sve je rupa do rupe na asfaltu. Nema toga majstora za volanom koji može rupe izbjeći. Dalje, kod gornjeg izvora kisjele vode, ogromna rupa kao krater na putu. Iza nje stotinjak metara ponovo odrubljen asfalt. Ako naiđe neki kamion sve ode u provaliju. Isti slučaj je nešto dalje gdje je vodena stihija nedavno napravila problem. Dio asfalta na putu se odvalio i sve je otišlo u provaliju. Uveče ovdje neko može da nastrada. Ali nikoga za to nije briga. Pomažu sve koji su pretrpjeli štete od poplava ali nas opet nigdje nema – ističu mještani Šljepašnice koji zahtijevaju da se što prije put sanira dok neko ne nastrada.
Inače, na jednoj od poslednjih sjednica Skupštine opštine Bijelo Polje nije usvojen amandman koji je podnio Andrija Delić, odbornik Pokreta Evropa sad, a koji se odnosio na razvoj putne infrastrukture na ruralnom području.
– Amandmanom smo inicirali asfaltiranje puta Muslići – vrelo Vranštica, koji pripada Mjesnoj zajednici Tomaševo. Smatrali smo da bi boljom putnom infrastrukturom mogli početi sa valorizacijom Novakovića pećine i vrela Vranštice, kao dva bisera bjelopoljskog kraja, ali naša inicijativa nije prošla – ističe Delić i dodaje da bi valorizacijom ovih potencijala uspjeli da uposle mlade ljude sa teritorije Vraneške doline i time, u određenoj mjeri, zaustave iseljavanje mladih.
– Boljom putnom infrastrukturom ovaj dio bjelopoljske opštine postao bi turistički atraktivan, pa bi došlo i do razvoja seoskog turizma. Takođe, tim putem bi približili selo Sokolac, gdje je iz godine u godinu sve manje stanovnika. Problem, na koji uporno godinama ukazuju mještani, jeste loš put, tako da se teško ko usuđuju njime saobraćati bez terenskog auta. Inače, od Muslića do Novakovića pećine je oko 2,5 kilometara – podvlači Delić i ističe da se glavne primjedbe seljana odnose na putnu infrastrukturu i da se mora raditi na njenoj sanaciji i modernizaciji "ako želimo da u selima neko živi".
Iz Opštine Bijelo Polje odgovaraju da se, kada je u pitanju putna infrastruktura, sve radi u saradnji sa rukovodstvima mjesnih zajednica koja sve potrebe koje imaju mještani pojedinih sela treba da dostave nadležnim opštinskim službama kao prioritete, kako bi se kasnije programom opštinskih investicija djelovalo tamo gdje je najpotrebnije.