– Mi tri decenije trpimo teror, a ćute institucije ove ojađene zemlje. Sada je palo na nas mještane da branimo i odbranimo ono što je naše. Poručujemo sa ovog mjesta da nećemo ni po koju cijenu dozvoliti da se u našem selu podiže džamija. Hajdar paša je ubijao i Srbe i Turke i sad njemu u čast žele da podignu džamiju.To nećemo dozvoliti – istakao je Momo Radović, naglašavajući da je mještanima mnogo veći problem što sve državne institucije o ovom pitanju ćute.
– O svemu smo obavijestili i predsjednike države, predsjednika Skupštine Crne Gore i premijera ... Ali izgleda da nikoga ovaj problem ne interesuje, a za nas je najveći na svijetu. Mi ovdje živimo, ovdje ćemo zauvijek ostati i nećemo dozvoliti da džamija bude obnovljena jer selo bi izgubilo dušu i ne bi bilo ono što jeste - kazao je Radović.
Mještanin Veljko Radović je ponovio da se na mjestu džamije nekada nalazilo crkvište i da su tu sahranjivani njihovi preci.
– Ostavićemo i amanet našoj djeci da i oni ne dozvole obnovu džamije. Nama su preci ostavili selo da ga čuvamo, a ne da ga nekome poklanjamo. Ako tu bude džamija kako da kažemo da je ovo naše selo. Neko je naumio da vrati ono vrijeme od prije 1912. godine i onu vojsku koja nas je oslobodila proglase okupatorskom. Bili su kao begovi, živjeli na najljepšim mjestima u selu, a naši preci u bezvodnim krajevima i za njih radili za trećinu. To bi im odgovaralo i danas, e to nećemo dozvoliti - poručio je Veljko Radović ističući da su Radulići najljepše selo na svijetu.
– Jedino se ovdje sunce rano pojavi na Bukvici, a popodne na Bjelasici. Zato ga čuvamo i nećemo dozvoliti da se džamija sagradi. Uzaludne su sve aktivnosti njihovih emisara. Zaboravili su ono što je slavni Njegoš rekao:"Tvrd je orah voćka čudnovata...‘‘, ne damo naše selo, jer bi to značilo da moramo da se selimo sa svojih ognjišta - istakao je Veljko Radović.
U ime omladine Novak Radović je naglasio da će mladi biti istrajni da odbrane selo.
– Samo da podsjetim, u junu 1942. godine u našem zaseoku Breza pripadnici Handžar divizije ubili su za noć naših 43 sugrađana. Kako to da zaboravimo. Sve to stoji zapisano u bjelopoljskom Muzeju, sa imenima i prezimenima i stradalih i dželata. Ako se dozvoli da se džamija obnavlja ne preostaje nam ništa drugo nego da se selimo i da tražimo azil u nekoj drugoj državi - istakao je Novak Radović i onima koji imaju namjeravaju da obnove džamiju u Radulićima poručio da treba da se okanu toga nauma.
– U našem okruženju, kao što je slučaj u susjednom selu Godijevo, gdje žive Muslimani i Bošnjaci ima ostataka naših crkava pa nam ne pada na pamet da ih obnavljamo - poručio je Novak Radović.
Miško Radović je naveo da je jednodušan zahtjev mještana Radulića, kako ranije tako i sada, da se ništa na objektu ne može raditi dok ovlašćene državne institucije ne urade detaljna arheološka istraživanja.
Miško Radović je naveo da još čekaju šta će reći državni organi.
– Na našu žalost i veliko razočarenje i iznenađenje Opština Bijelo Polje dala je urbanističko- tehničke uslove da se obnavlja džamija u Radulićima. Uložili smo žalbu i evo osam mjeseci kako je sve to u fioci direktora Uprave za zaštitu spomenika kulture, a odgvora nema. Imamo i sudski spor sa Katastrom koji je na nerazumljiv način 80-ih godina prošlog vijeka zemljište koje je bilo državna imovina prepisao na Islamsku zajednicu. Tražimo da se ispravi ta greška jer je i danas po listu nepokretnosti zemljište državno-kazao je Miško Radović.