
Žiteljii ovih sela nezadovoljni su zbog izuzetno lošeg makadamskog puta od Podbožura prema Smrduši, Borku, Cerovici i Prigradini, zahtijevajući od nikšićke lokalne uprave postavljanje asfalta u dužini od 12 kilometara.
Organizator protesta Momćilo Mićunović ističe da se već treću nedjelju od kada blokiraju magistralni put, još uvijek se niko nije oglasio iz nikšićke lokalne uprave.
- Najvjerovatnije je da smo mi građani drugog ili čak trećeg reda, jer niko o nama ne vodi računa. Mi smo Opštini Nikšić uputili više od osam zahtjeva u vezi našeg problema, puta prema Smrduši i tražili prijem kod nadležnih. Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević izjavio je da nikada nije dobio neki papir od nas, ali makar sada kada je vidio da blokiramo ovaj put, mislim da je konačno upoznat sa ovim problemom. Pošto nam ovih dana predstoje poljoprivredni radovi, najvjerovatnije da ćemo predstati sa blokadom magistralnog puta Nikšić – Vilusi. Vjerovatno ćemo organizovati jedan protesni skup ispred Opštine Nikšić, o kojem će javnost biti naknadno obaviještena - kazao je u ime okupljenih mjetana Momčilo Mićunović.
Za vrijeme jednočasovne blokada stvorile su se kilometarske kolone vozila iz pravca Nikšića i Vilusa.
Stop za ambasadorku Republike Slovenije i fudbalere Lješkopolja
Desetak minuta od početka blokada u Podbožuru, okupljenim mještanima prišla je ambasadorka Slovenije Bernarda Gradišnik, koja se dovezlaautomobilom sa diplomatskim tablicama, u pratnji supruga i malog djeteta i zamolila da je puste da prođe.
- Molim vas da me pustite da prođem, krenula sam sa malim djetetom za Sloveniju, dug je put do Ljubljane - kazala je ambasadorka Gradišnik.
Okupljeni mještani nijesu joj dozvolili da prođe.
Odmah potom, kod okupljenih građana na blokadi magistralnog puta došao je predstavnik Fudbalskog kluba „Lješkopolje“ iz Lješkopolja sa molbom da propusti autobus sa igračima ovog kluba jer u 14 časova imaju zakazan meč sa FK „Igalom“ u Igalu. Okupljeni mještani nijesu ni njima dozvolili da propđu.
- Pošto nikako ne možemo stići na zakazanu drugoligašku utakmicu najvjerovatnije će Fudbalski Savez Crne Gotre ovu utakmicu registrovati 3:0 u korist domaćina i naravno kazniti naš klub - rekao je jedan od okupljen fudbalera drugoligaša iz Lješkopolja.
(VIDEO/FOTO: Željko Šapurić - DAN)
Коментари (1)
Оставите свој коментар