ilustracija / - EPA
03/04/2025 u 10:35 h
Marija TomićMarija Tomić
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Danas počinje sastanak ministara vanjskih poslova članica NATO-a

Dvodnevni sastanak ministara vanjskih poslova država članica NATO-a počeće danas u Briselu.

Kako je objavljeno na zvaničnom sajtu Alijanse, sastankom će predsjedavati generalni sekretar NATO-a, Mark Rute.

Šefovi diplomatija članica NATO razgovaraće o jačanju odbrambenih kapaciteta Alijanse, budući da se evropske zemlje suočavaju sa sve većim pritiskom Sjedinjenih Američkih Država (SAD) da povećaju izdatke za odbranu, prenosi CNN.

Rute je ranije rekao da se dvodnevni sastanak održava u "posebno kritičnom trenutku za zajedničku sigurnost, sa izazovima koji su preveliki da bi se sa njima pojedinačno suočili".

Očekuje se da će sastanku prisustvovati američki državni sekretar Marko Rubio, kao i ukrajinski ministar vanjskih poslova Andrej Sibiha i visoka predstavnica Evropske unije za vanjsku politiku i bezbjednost Kaja Kalas.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
{"success":true,"message":null,"messages":null,"data":null,"logged_in":false}
08. april 2025 13:22