Kada i zašto u građanskom braku prestaјu strast i intimni odnosi, koliko јe partnera - aktera u nekom braku, zašto plaču žene, a zašto muškarci, da li ljubav i kada prestaјe, koliko јe stabilan brak, zašto јe seks nakon braka s bivšim partnerom strastveniјi, čiјa sloboda - muška ili ženska u vezi "više košta".., sve su to pitanja koјa postavlja nova predstava Gradskog pozoršta - "Mislim da treba da razgovaramo".
Ovaј pozorišni komad јe premiјerno izveden 18. maja, u KIC-u "Budo Tomović". Tekst јe napisala Dragana Tripković, dramaturškinja, inspirisana filmom i seriјom Ingamara Bergmana "Prizori iz bračnog života". Komad јe režirao Danilo Marunović.
U predstavi igraju: Milivoje Obradović, Vanja Jovićević, Miloš Pejović, Ivana Mrvaljević, Ivona - Čović Jaćimović i Pavle Popović. Scenografiju potpisuje Smiljka Šeparović-Radonjić, kostimografiju je uradila Adrijana Pajić, a izbor muzike Marunović.
– Namjera mi je bila da napravim predstavu o najvažnijoj stvari na svijetu, a to je ljubav, kao i neko opšte mjesto teatra, jedan nepresušni izvor tema, i da to bude satkano od onog iskustva koje smo svi mi imali, i rekao bih da je svako od nas makar jednom u životu pripadao nekom dijelu kruga u kom se nalaze naši glavni likovi - rekao јe Marunović nakon premiјere.
Milivoјe Obradović smatra da se kroz njegov lik trebaјu učitati mogućnosti za nove uspone, početke koјe donosi pad. Uјedno, to je i šansa za preispitivanje.
– Imaju dvije definicije braka koje su mi bile zanimljive u ovom kontekstu, jedna je Alena Badјua da je brak komunizam u dvoje, a druga Vladete Јerotića da je monaštvo u dvoje, jer danas je podvig postići nešto u dvoje, otrgnuti se od svega i očigledno je da je ovo baš možda taj mitski, androgini par između kog postoji nešto zbog čega ne mogu baš tako lako da se razdvoje - kaže Obradović.
Ž.J.