Preokret Francuske za finale / EPA-EFE-ALEX PLAVEVSKI
08/08/2024 u 18:55 h

Francuskinje sa ivice ponora do finala

Aktulene olimpijske šampionke slavile protiv Švedske i u subotu će braniti zlato

Rukometaši su šokantno eliminisani u četvrtfinalu, ali će rukometašice Francuske igrati veliko finale na olimpijskom turniru čija se završnica održava u Lilu - u prvom polufinalu izabranice Olivijea Krumbolca savladale su Švedsku nakon produžetaka (31:28, 25:25, 10:12), nakon što su bile na ivici ponora i na 14 minuta do kraja gubile sa četiri razlike (17:21).

Francuskinje su na krilima publike uspjele da se vrate u meč, a gol za produžetke postigla je Tamara Horaček. U dodatnih 10 minuta Francuskinje su dominirale i subotu će imati priliku da pred svojom publikom odbrane zlato iz Tokija protiv boljeg iz duela Norveška - Danska.

Francusku su do trijumfa predvodile Horaček sa osam i Nze Minko sa sedam pogodaka, dok je u selekciji Švedske najefikasnija bila Natali Hagman sa šest golova.