Ukupno je 91 reprezentacija osvajala medalje na OI / EPA-EFE-TERESA SUAREZ
11/08/2024 u 18:49 h

Kraj takmičenja na OI: SAD najuspješnija, Srbija najbolja u regionu

Sportisti SAD-a osvojili ukupno 126 medalja - 40 zlatnih, 44 srebrne i 42 bronzane

Takmičenja na Olimpijskim igrama u Parizu su završena, ostalo je još svečano zatvaranje i da se stavi tačka na najveću sportsku smotru.

Na vrhu su opet završili sportisti SAD-a koji su osvojili ukupno 126 medalja - 40 zlatnih, 44 srebrne i 42 bronzane. Kao i SAD, 40 zlata osvojila je i Kina, ali kineski sportisti su osvojili manji broj srebrnih i bronzanih medalja, 27 srebrnih i 24 bronzane, pa su završili na drugom mjestu.

Najuspješnija iz regiona sa pet medalja (tri zlatne, po jednu srebrnu i bronzanu) je Srbija koja se na listi nalazi na 27. poziciji, dok Hrvatska (2z-2s-3b) dijeli 30. poziciju sa Azerbejdžanom.

Ukupno je čak 91 reprezentacija osvajala medalje na Igrama u Parizu, a 63 zemlje slavile su i olimpijske pobjednike.

15. septembar 2024 17:11