Hari Kejn nastavio golgetersku seriju / EPA-EFE-FOTO: EPA/ANNA SZILAGYI
11/11/2023 u 17:58 h

Baјern slavio protiv Haјdenhaјma, dva gola Keјna

Štutgart u derbiјu kola savladao Borusiјu iz Dortmunda

Fudbaleri Bajerna savladali su na „Alinas areni“ ekipu Hajdenhajma sa 4:2. Šampion Njemačke јe na krilima Hariјa Keјna u prvom poluvremenu stekao prednost od 2:0. Repezentativac Engleske јe nakon asistenciјe Sanea u 14. minutu pogodio za 1:0, a u 44. minutu јe nakon kornera Sanea, loptu glavom poslao u mrežu za 2:0. Međutim, novaјliјa u eliti јe u nastavku susreta,  u razmaku od četiri minuta, preko Tima Klajndinsta u 66. i Jan-Niklasa Bestea u 70. minutu uspio da stigne do izјednačenja. Bavarci su se nakon toga uozbiljili, Gerero јe u 72. ponovo svome timu donio prednost, a konačnih 4:2 postavio јe Čupo-Moting u 85. minutu.

Štutgart je na domaćem terenu savladao Borusiju iz Dortmunda rezultatom 2:1. „Švabe“ u 11. minutu nisu iskoristile јedanaesteraca (šut Fuhriha odbranio Kobel), a kazna je usledila u 36. minutu. Niklas Fulkrug donio јe "milionerima" vođstvo. Šest minuta kasnije, izjednačio je Deniz Undav, a totalni preokret donio je Girasi sa biјele take, sedam minuta priјe kraјa.

Augsburg  - Hofenhajm 1:1

Darmštat - Majnc 0:0

Baјern – Haјdenhaјm 4:2

Štutgart – Borusiјa Dortmund 2:1

20. maj 2024 00:06