Levandovski dvostruki strijelac / EPA-EFE-ALBERTO ESTEVEZ
20/10/2024 u 23:15 h

Barsa "petardirala" Sevilju pred Bajern i "El klasiko"

Ubjedljiv trijumf Katalonaca uz nova dva gola sjajnog Roberta Levandovskog

Barselona je isporučila "petardu" Sevilji na "Monžuiku" (5:1) na zatvaranju nedjeljnog programa 10. kola La Lige i napravila sjajnu uvertiru za okršaj protiv Bajerna u Ligi šampiona u srijedu, te za "El klasiko" protiv Reala u Madridu naredne subote. Pred najveći derbi španskog fudbala Barsa ima tri boda više od Kraljevskog kluba.

Sjajno je djelovala četa Hansija Flika nakon reprezentaivne pauze, Robert Levandovski je postigao nova dva pogotka u 24. iz penala i 34. minutu, a mrežu gostiju tresli su i Pedri u 28, te Tore u 82. i 88. minutu. Strijelac pogotka za Sevilju bio je Itumbo u 87.

Nakon skoro godinu dana pauze na teren se nakon teške povrede vratio i Gavi i dobio velike aplаuze sa tribina.

Vijareal i Hetafe na "Madrigalu" su podijelili bodove na ravne časti (1:1).

Rezultati 10. kola (danas): Majorka - Rajo Valjekano 1:0 (0:0) (Murići 76), Atletiko Madrid - Leganes 3:1 (0:1) (Serlot 69, 90+9, Grizman 81 - Neju 34), Viljareal - Hetafe 1:1 (1:0) (Komesanja 44 - Arambari 87 p), Barselona - Sevilja 5:1 (3:0) (Levandovski 24, 34, Pedri 28, Tore 82, 88 - Itumbo 87).

20. oktobar 2024 23:47