22/08/2024 u 23:20 h
D.B.D.B.

Borac odolio Ferencvarošu, TSC nedorastao Makabiju

Hrabro izdanje Banjalučana u prvom meču plej-of runde kvalifikacija za Ligu Evrope

Nijesu fudbaleri banjalučkog Borca ostvarili trijumf na gostovanju Ferencvarošu, u okviru prve utakmice plej-ofa za Ligu Evrope ali i konačnih 0:0 predstavlja veliki poduhvat i korak ka grupnoj fazi drugog po rangu Uefinog takmičenja.

Izdražao je šampion Bosne i Hercegovine nadmoć rivala na terenu, koja se ogledala kroz značajno veći posjed lopte (68-32), te osujetio sve napade domaćina. Tako će izabranici Mladena Žižovića za sedam dana imati priliku da pred svojim navijačima ostvare najveći uspjeh u istoriji kluba.

U prvom duelu plej-of runde nije se proslavio TSC, pošto je kao gost poražen od Makabi Tel Aviva 3:0.

Glavni uzrok potopa tima iz Bačke Topole je činjenica da su nakon vodećeg gola Izraelaca, u finišu prvog poluvremena ostali bez dva igrača. Isključenja su zaradili Mateja Đorđević Mihajlo Banjac

Znao je Makabi da iskoristi brojčanu prednost i sa dva pogotka u nastavku praktično riješi pitanje pobjednika dvomeča.

Rezultati: LASK - FCSB 1:1, Molde - Elfsborg 0:1, RSF - Apoel 2:1, Viktoriјa - Harts 1:0, PAOK - Šamrok 4:0, Ludogorec - Petrokub 4:0, Lugano - Bešiktaš 3:3, Dinamo Minsk - Anderleht 0:1, Јagiloniјa - Aјaks 1:4. Ferencvaroš - Borac Banjaluka 0:0, Makabi Tel Aviv - TSC 3:0, Braga - Rapid Beč 2:1

11. septembar 2024 12:25