Gol Di Lorenca za slavlje Napolitanaca / -FOTO:TWITTER/SERIEA
26/10/2024 u 17:12 h

Di Lorenco donio trijumf Napoliju, Atalanta demolirala Veronu

Četvrta vezana pobjeda tima Antonia Kontea

Novi minimalac Napolija, ovog puta porotiv Lećea (1:0) na stadionu "Dijego Armando Maradona" za četvrtu vezanu pobjedu u Seriji A i ostanak na vrhu.

Trijumf Napolitancima, ukupno sedmi u sezoni u meču devetog kola donio je kapiten Đovani di Lorenco, koji je nakon udarca glavom Skota Mektomineja u 73. minutu i odbrane golmana Falkonea nadtrčao na odbijenu loptu i sproveo je u mrežu.

Tako je tim Antonia Kontea stigao do slavlja i ukupno ima 22 boda, pet više od aktuеlnog šampiona Intera koji sjutra igra veliki derbi protiv Juventusa.

Leće za koji je čitav meč odigrao crnogorski reprezentativac Nikola Krstović ostao je na 19. poziciji sa svega pet bodova.

Atalanta se prošle srijede protiv Seltika u meču Lige šampiona ispromašivala, pa je ceh platila Verona koja je demolirana u Bergamu (6:1). De Run u 6, Mateo Retegi u 9. i 58., Lukman u 29. i 34. i De Ketelare u 14. minutu bili su strijelci za "boginju", dok je pogodak za Veronu postigao Sar u 42.

26. oktobar 2024 22:41