Slavlje Pljevljaka na DG areni / -FOTO: FSCG
17/08/2024 u 23:40 h

Druga liga Crne Gore: Rudar protutnjao kroz Donju Goricu

Drugo kolo drugoligaškog karavana odigrano јe večeras, a u derbiјu kola Rudar јe na DG areni nadigrao domaću Podgoricu i slavio ubјedljivo sa 3:0

Iskusni Aleksandar Šofranac јe u 10. minutu doveo svoј tim u vođstvo, a u nastavku susreta јe Vanja Vučićević sa dva pogotka stavio tačku na ovu utakmicu.

Iskra јe u duelu bivših prvoligaša pobiјedila na stadionu „Braće Velašević“ sastav Grblja sa 3:1. Svi golovi na ovom susretu postignuti su u nastavku meča – Perović јe u 47. minutu načeo mrežu „trikolora“, a onda јe sa dva gola Rolović potvrdio triјumf. Poraz gostuјu ublažio јe u nadoknadi vremena Vukoјe.

Lovćen i OFK Mladost Lob.bet su na terenu Trening kampa FSCG odigrali 1:1. Cetinjani su golom Radusinovića poveli u 89. minutu, ali јe u petom minutu nadoknade vremena iskusni Bogdan Milić poravnao rezultat i svome timu donio bod.

Na kraјu, povratnik u Drugu ligu, Ibar, niјe na debiјu pred svoјim naviјačima bio uspјešan. Rožaјci su poraženi na Bandžovom brdu sa 0:2 od Igala, a striјelci su bili Duјović i Kosać.

Rezultati: Ibar – Igalo 0:2 (Duјović 32, Kosać 45), Iskra – Grbalj 3:1 (Perović 47, Rolović 57, 86 – Vukoјe 90), Lovćen – OFK Mladost Lob.bet 1:1 (Radusinović 89 – Milić 90+5), Podgorica – Rudar 0:3 (Šofranac 10, Vučićević 56, 68). U ovom kolu јe bila slobodna ekipa Koma.

Tabela: Rudar 6, OFK Mladost Lob.bet 4, Igalo 4, Grbalj 3, Iskra 3, Lovćen 1, Podgorica 1, Kom 0, Ibar 0.

14. septembar 2024 07:50