Gabija junak Milana / EPA-EFE-MATTEO BAZZI
22/09/2024 u 23:06 h

Gabija srušio Inter i ostavio Fonseku na klupi

Milan kao gost savladao Inter u "Derbiju dela Madonina" sa 2:1

Bio je Inter favorit uoči "Derbija dela Madonina", ali se pobjedi radovao Milan koji je bio pod pritiskom i koji je zasluženo strušio šampiona. U junaka je izrastao štoper Mateo Gabija, koji je dobio priliku umjesto srpskog reprezentativca Strahinje Pavlovića i u 89. minutu sjajnim trzajem glavom matirao Jana Zomera - 1:2. Potpisao prvi poraz Intera u sezoni, a Paola Fonseku ostavio na klupi roso-nera.

Zaslužio je Milan da slavi. Poveo je golom Pulišića nakon sjanog solo prodora američkog reprezentaтivca u 10. minutu. Inter je uzvratio preko Di Marka i stigao do egala u 28, ali onda se do kraja pitao Milan. Leao je imao dobru priliiku, potom i Ejbraham, da bi poentirao Gabija.

Za drugi trijumf Milana i mir u kući.

Podsjetimo, posljednjih šest mečeva Inter je riješio u svoju korist, tri u Seriji A, dva u okviru Lige šampiona, jedan u Super Kupu Italije. I već je Milan polako dobijao kompleks od najvećeg, ujedno i gradskog rivala.

Ipak, sada je konačno došaо red za slavlje Milana, koji je do narednog derbija gazda Grada mode.