/ EPA-EFE-FOTO: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
05/05/2024 u 18:03 h

Goleada u Berlinu, Bohum osvojio bodove spasa

Fudbaleri Bohuma savladali su kao gosti ekipu Uniona iz Berlina sa 4:3 u okviru 32. kola njemačke Bundeslige

U njemačkoj prestonici je višen odličan meč, Bohum je stigao do druge uzastopne pobjede i povećao šanse za opstanak u najelitnijem fudbalskom društvu te zemlje.

Gosti su na poluvremenu imali tri gola prednosti, a veoma raspoložen je bio Maksimilijan Vitek, koji je mrežu rivala pogađao je u 16. i 31. minutu, da bi šest minuta kasnije Keven Šloterbek povisio na 3:0. Union Berlin je uspio da se u drugom dijelu vrati u igru, golovima Jorbea Fertesena u 59. i Krisa Bedije u 63. minutu stigli su do 2:3. Ipak, Bohum je preko Hofmana u 70. minutu uspio da postigne i četvrti gol i tako riješi pitanje pobjednika. Do kraja je domaćin uspio da još jednom zatrese mrežu Bohuma, a strijelac je bio Benedikt Holerbah.

16. maj 2024 06:56