Са меча Партизан - Сочи / - Фото: Старспорт
12/08/2021 u 23:48 h

Хумска слави Црногорце: Шћекић спасио, Вујачић одвео Партизан у плеј-оф ЛК!

Фудбалери Партизана пласирали су се у плеј оф за улазак у Лигу конференција

Партизан је вечерас након пенала савладао Руски Сочи и изборио двомеч за португалском Санта Кларом за улазак у Лигу конференција.

Регуларни ток меча завршен је резултатом 2:2, а након пенала Партизан је славио са укупних 6:4.

Сочи је до вођства дошао у 33. минуту када је Сергеj Тереков погодио након лиjепе акциjе.

Партизан је до поравнања дошао у 55. минуту након офанзивне игре и пристиска. Стријелац за црно-бијеле био еј Милош Јојић на асистенцију Лазара Марковића.

Ипак, Сочи је до новог вођства дошао у 76. минуту. Опет је погодио Тереков након још једне течнеакције.

У 90. минуту Партизан стиже до продужетака преко црногорског репрезентативца Александпа Шћекића који је погодио главом након корнера за делиријум у Хумској.

У продужецима двије велике прилике имао је Сочи, али је одбрана Партизана издржала, па је услиједио пенал рулет.

У извођењу пенала Партизан се много боље снашао - погодио је 4, а Сочи 2. Побједнички пенал за Партизан постигао је црногорски репрезентативац Игор Вујачић.

17. maj 2024 13:47