Trijumf ”azura” u Parizu / EPA-EFE-MOHAMMED BADRA
06/09/2024 u 23:08 h

Italija slavila na "Parku prinčeva", Belgija rutinski

Francuska razočarala protiv "azura", zvižduci za Didijea Dešana

Dobio je Didije Dešan povjerenje i da nakon poraza u polufinalu Eura od Španije i dalje vodi Francusku, ali već prvi meč u novom ciklusu Lige nacija pokazao je da u igri "trikolora" mnogo toga ne funkcioniše, što je iskoristila Italija i slavila na "Parku prinčeva" (3:1) u derbiju A divizije, u okviru grupe 2.

Iako je Francuska povela već u prvom minutu golom Barkole, "azuri" su uspjeli da se konsoliduju i da režiraju preokret. Dimarko je u 32. minutu poravnao spekatakularnim pogotkom, da bi u nastavku pobjedu Italije potpisali Fratezi i Raspadori. Za zvižduke na kraju Dešanu i njegovim izabranicima, pa je možda vrijeme za promjenu na klupi Francuske. Vrijeme je da možda priliku dobije još jedna velika legenda francuskog fudbala - Zinedin Zidan.

U drugom meču ove grupe, Belgija je predvođena De Brujneom koji je bio dvostruki strijelac u Briselu opravdala ulogu favorita i uzela mjeru Izraelu.

U B diviziji dva remija u grupi 3 - Kazahstan je odolio Norveškoj u Almatiju, do su Slovenija i Austrija podijelile bodove u Ljubljani.

Najzad, u C diviziji Kipar i Rumunija slavili su u gostima protiv Litvanije odnosno Kosova.