Sa meča Kolumbija - Argentina / EPA-EFE-FOTO: EPA/RICARDO MALDONADO ROZO
11/09/2024 u 08:41 h

Kolumbija bolja od Argentine, Brazil izgubio od Paragvaja

Tokom prošle noći igrani su mečevi osmog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

Veliku pobjedu ostvarila je Kolumbija, koja je kao domaćin sa 2:1 savladala Argentinu, selekciju koja bez Mesija nije ista ekipa.  Bio je to drugi poraz „gaučosa“ u ovim kvalifikacija, pa su im Kolumbijci sada prišli na samo dva boda.

Meč u Barankilji obilježio je Džejms Rodrigez. Bio je asistent Moskeri kod prvog gola u 25. minutu, a u 60. je realizovao penal i tako obezbijedio svojoj ekipi tri boda. Gol za Argentice dao je Niko Gonzales u 48. minutu.

Novi poraz, četvrti u poslednjih pet mečeva, doživio je Brazil „Karioke“ su u Asunsionu poražene od Paragvaja sa 0:1, pa će u nastavku kvalifikacija voditi veliku bitku za odlazak na Mundijal.

Urugvaj je u Venecueli odiggrao bez golova, Ekvador je očekivano savladao Peru, odlučio je gol neuništivog veterana Enera Valensije.