Sigurna pobjeda SAD-a / EPA-EFE-FOTO: EPA/KEVIN JAIRAJ
24/06/2024 u 08:03 h
Slušaj vijest

Kopa Amerika: „Jenkiji“ rutinski do pobjede, silni Urugvajci

Krenulo je takmičenje i C grupi na 48. izdanju Kopa Amerike, a u prvom kolu nije bilo iznenađenja

Selekcija Sjedinjenih Američkih Država, koja je inače i domaćin šampionata, rutinski je stigla do pobjede nad Bolivijom – 2:0. Već u trećem minutu „jenkiji“ su poveli golom Kristijana Pulišića, a do odlaska na odmor domaćin je potvrdio pobjedu. Pulišić je ovoga puta bio asistent, a Balogun egzekutor.

image

Ulogu favorita opravdao je i Urugvaj, koji je sa 3:1 savladao reprezentaciju Paname. Arauho je u 16. minutu doveo Urugvajce u vođsto, a taj rezultat bio je na snazi sve do finiša utakmice. Nunjez je u 85. minutu duplirao prednost svoje ekipe, a u prvom minutu nadoknade vremena Vinja je postigao i treći gol za Urugvaj. Ipak, Panama je u preostalom dijelu nadoknade uspjela da stigne do počasnog gola, a strijelac je bio Muriljo.

29. jun 2024 14:10