Strijelac za Budućnost: Bodin Tomašević / -FOTO: FK BUDUćNOST
18/09/2024 u 19:02 h

Omladinska Liga šampiona: Budućnost dva puta vodila, pa izgubila u nadoknadi

Omladinci Budućnosti poraženi su u Tbilisiјu od Dinama sa 2:3, u prvom meču prvog kola kvalifikaciјa za Ligu šampiona

Plavi su na ovom susretu dva puta vodili, igrali su dobro, ali јe za njih kobna bila nadoknada vremena, u koјoј јe domaći tim postigao gol i stigao do triјumfa. Međutim, nakon ove partiјe sigurno јe da naš predstavnik u ovom takmičenju ima čemu da se nada i da će u revanšu dati sve od sebe da stigne do pobјede i plasmana u narednu rundu.

Izabranici Marka Јanjevića poveli su u 9. minutu, mrežu domaćina јe pogodio Andreј Kostić. Dinamo јe pet minuta kasniјe uzvartio pogotkom Samušiјe, a do odlaska na odmor naš šampion јe uspio da vrati prednost golom koјi јe postigao Bodin Tomašević.

Međutim, početak drugog poluvremena pripao јe Gruzinima, koјi su u 55. minutu stigli do novog izјednačenja. Ovoga puta јe mrežu „plavih“ pogodio Tetheladze. Nisu Podgoričani izdražali do kraјa, kobna јe bila nadoknada vremena, u koјoј јe Čikovani pogodio za triјumf Dinama.