Bonifejs riješio pitanje pobjednika / EPA-EFE-FOTO: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
19/10/2024 u 18:03 h
Slušaj vijest

Preokret Leverkuzena, Lajpcig slavio protiv Majnca

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobijedili su kao domaćini ekipu Ajntrahta iz Frankfurta sa 2:1 i stigli na četvrto mjesto na tabeli

Šampion Njemačke nije dobro počeo meč, jer su gosti iz Frankfurta poveli u u 16. minutu golom Marmuša sa bijele tačke. Izjednačenje je stiglo devet minuta kasnije – mrežu rivala je pogodio Andrih. Pobjedu „farmaceutima“ obezbijedio Bonifejs, pogptkom u 72. minutu.

Lajpcig je na gostovanju slavio protiv Majnca sa 2:0 i preuzeo lidersku poziciju. Gosti su posao završili u prvom poluvremenu – Simons je u 20. minuti doveo Lajpcig u vođstvo, a trijumf je u 37. minutu potvrdio Orban.

Menhengladbah je kao domaćin slavio protiv Hajdenhajma – 3:2, Frajburg je bio bolji od Augsburga (3:1), dok je Hofenhajm rutinski osvojio bodove protiv Bohuma (3:1).

Rezultati

Menhengladbah - Hajdenhajm 3:2 Itakura 22, Klajndinst 62, 75pen - Leo 12, Piringer 80)

Bajer Leverkuzen - Ajntraht Frankfurt 2:1 (Andrih 25, Bonifejs 72 - Marmuš 16p)

Frajburg - Augzburg 3:1 (Grifo 34, Lajnhart 37, Ginter 45+1 - Tic 65)

Hofenhajm - Bohum 3:1 (Kramarić 11, Batler 65, Tabaković 90+3 - Gamboa 76)

Majnc - RB Lajpcig 0:2 (Simons 20, Orban 37)

19. oktobar 2024 18:04