Mbape strijelac u pobjedi Reala / EPA-EFE-JUANJO MARTIN
24/09/2024 u 23:06 h

Real nakon 3:0 na kraju grčevito branio pobjedu protiv Alavesa

Baskijski tim golovima u finišu zakuvao meč u Madridu

Opravdao je Real ulogu favorita u meču sedmog kola protiv Alavesa i vezao četvrtu pobjedu u La Ligi (3:2), ali je nakon ubjedljivog vođstva (3:0) drhtao u finišu na "Santjago Bernabeu". Alaves je sa dva gola natjerao šampiona Španije i Evrope da se grčevito brani, pa će Karlo Ančeloti uprkos trijumfu imati mnogo zamjerki.

Nakon što je Real odigrao odlično prvo poluvrijeme koje je riješio u svoju korist sa 2:0 golovima Lukasa Vaskeza u prvom i Kilijana Mbapea u 40., a na startu drugog (48. minut) Rodrigo postigao treći gol činilo se da je Real osigurao tri boda. Međutim, baskijski tim se nije predavao. Golovima Benavideza u 85. i Garsie u 86. minutu zakuvao je meč, ali nije uspio da izbjegne poraz.

Real je tako prišao Barseloni, koja sjutra dočekuje Hetafe na bod zaostatka i napravio dobru uvertiru za nedjeljni derbi protiv Atletika.