Солуњани покварили сезону Олимпијакосу / - Фото: GETTY IMAGES
22/05/2021 u 23:01 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

Солун на ногама: ПАОК освојио Куп Грчке у 90. минуту

Херој ове велике побједе, је српски интернационалац Андриjа Живковић чија је асистенција Крменчику у 90. минуту трасирала упис у историју великана из Солуна

ПАОК jе освојио Куп Грчке, након што jе вечерас на Спирос Луис стадиону у Атини побиједио великог ривала Олимпиjакос са 2:1. ПАОК-у је ово осми пехар купа у витринама, а други у последње четири године.

Херој ове велике побједе, је српски интернационалац Андриjа Живковић чија је асистенција Крменчику у 90. минуту трасирала упис у историју великана из Солуна. Живковић је на истеку регуларног тока меча, петом кроз два играча одбране протурио лопту до чешког нападача, који је искористио зицер. Само пар минута раније, из сличне ситуације, Крменчик је промашио.

ПАОК jе водио од 35. минута, када jе Виериња искористио пенал, да изједначење Олимпиjакосу је донио Мвила у 50. минуту, сјајним ударцем након корнера.

Олимпијакос је желио да сезону заврши дуплом круном, али Живковић и Крменчик су имали другачије планове.

23. april 2024 12:43