Шпалир за Пандева / EPA-EFE - PIETER STAM DE JONGE
21/06/2021 u 19:58 h
Nikola JovanovićNikola Jovanović

Шпалир за Горана Пандева

Легендарни капитен Сјеверне Македоније одиграо последњи меч за национални тим. Сигурнa побједа Холанђана, којима су се у осмини финала Еура прикључили Аустријанци, тријумфом над Украјинцима

Реми је Аустрију и Украјину водио у нокаут рунду Европског првенства, али изабраници Франка Фоде нису хтјели да калкулишу, савладали су Зинченка и другове 1:0 (0:0) и обезбиједили друго мјесто у Ц групи.

Екипа Андреја Шевченка ће морати да сачека расплет у осталим групама, али има минималне шансе да буде међу четири најуспјешније трећепласиране репрезентације и највјероватније ће и трећи узастопни наступ на шампионатима Старог континента завршити у прелиминарној рунди.

Холанђани су у другом мечу послењег кола Ц групе рутински одрадили посао против најслабије селекције на Еуру, Сјеверне Макадоније 3:0 (1:0).

Тренутак одлуке на „Националној арени” у Букурешту се догодио у 21. минуту.

Давид Алаба је извео корнер, Криштоф Баумгартнер протурио ногу поред Иље Забарњија и затресао мрежу.

Опасан је за Георгија Бушћана био и покушај Конрада Лаимера, али се голман Украјине бацио и одбранио ударац везњака Аустрије.

Марко Арнаутовић је у 43. минуту пропустио колосалну прилику да удвостручи предност Аустријанаца.

Заиграли су момци Андреја Шевченка боље након полувремена, али нису могли до гола.

Најближе што су били је када Штефан Лаинер умало није главом затресао сопствену мрежу, али је голман Данијел Бахман био на опрезу.

Покушао је у 76. минуту Артем Јаремчук, снажно по земљи, али се налазио сувише укосо.

Холанђани и Македонци указали част Пандеву

Горан Пандев је на „Јохан Кројф арени” одиграо последњи, 122. меч у дресу Сјеверне Македоније.

Капитен „лала” Ђорђино Вајналдум је легенди македонског фудбала уручио пред почетак меча у Амстердаму наранџасти дрес са бројем 122.

Група Ц

1. Холандија     3          0          0          8:2      9

2. Аустрија       2          0          1          4:3      6

3. Украјина       1          0          2          4:5      3

4. С. Македонија         0          0          3          2:8      0

Уједно је то било све што су Холанђани поклонили Сјеверној Македонији.

Стријелци за „паклену поморанџу” су били Мемфис Депај у 24. и Вајналдум у 51. и 58. минуту.

Виђен је још један гол, али у мрежи домаћих у 9. минуту.

Ипак, погодак Александра Трајковског је поништио ВАР због милиметарског офсајда.

Крилу „рисова” је само врх копачке био у офсајду.

Пандев је напустио терен у 68. минуту, а саиграчи су му том приликом направили шпалир и испратили га аплаузима.

25. april 2024 18:35