Први пораз Италијана код куће након 22 године / EPA-EFE - MATTEO BAZZI
06/10/2021 u 22:47 h

Шпанци први финалисти Лиге нација

„Фурија” у Милану нанијела Италији први пораз након 37 мечева и први пораз на Апенинима послије 22 године!

Фудбалери Шпаније су први финалисти овогодишње Лиге нација, пошто су у полуфиналу фајнал-фора у Милану савладали домаћина Италију 2:1 (2:0)

Пораз на „Меаци” је био први за „азуре” на Апенинима након 22 године!

Интересантно је да су изабраници Роберта Манћинија први пут након три године примили више од једног гола на једној утакмици.

Најзаслужнији што су европски шампиони поражени први пут након 37 мечева били су двоструки стријелац Феран Торес и двоструки асистент Микел Ојарзабал.

У 17. минуту је Ојарзабал оштро убацио лопту са лијеве стране, а Торес је закуцао мрежу.

Играли су се последњи секунди судијске надокнаде првог полувремена, када је Ојарзабал подигао лопту на другу стативу, а Торес је главом послао даљи горњи угао и удвостручио предност „фурије”.

Домаћини су од 42. минута играли са играчем мање, пошто је Леонардо Бонући зарадио други жути картон, али су ипак успјели да се врате у меч у 83. минуту.

Након корнера су практично сви били у шеснаестерцу Италије, Ђорђо Кјелини је главом одбио лопту, Пау Лопез потцијенио брзину Федерика Кјезе и млако вратио лопту назад, да би се италијански шпиц сам стуштио ка голу и потом несебично упослио Лоренца Пелегринија.

Резервисти је преостало да лопту убаци у празну мрежу.

„Азури” ипак нису успјели да спријече Шпанце да славе у Италији први пут након пола вијека.

Други финалиста Лиге нација ће бити познат у петак, након утакмице Белгије и Француске на „Алианц стадиону” у Торину, која је на програму у 20.45 сати.

12. maj 2024 15:12