Sa meča između Argentine i Ekvadora / EPA-EFE-FOTO: EPA/LESLIE PLAZA JOHNSON
05/07/2024 u 07:57 h

(VIDEO) Argentina u polufinalu, "gaučosi" slave Emilijana Martineza

Prvi polufinalista 48. izdanja Kopa Amerika je reprezentacija Argentine

Gaučosi su u prvom meču četvrtfinala savladali Ekvador nakon boljeg izvođenja penala sa 4:2. A junak Argentine još jednom je bio Emilijano Martinez. Čuvar mreže Aston Vile je u finalu Mundijala u Kataru zaustavio Francuze, a tokom prošle noći je odbranio dva penala i svojoj selekciji donio prolaz u polufinale ovog takmičenja.

U regularnom toku, meč je završen neriješeno 1:1. Poveli su Argentinci golom Lisandra Martineza u 38. minutu, a izjednačenje je u drugom minutu nadoknade vremena donio Rodrigez. Imali su Ekvadorci sredinom drugog poluvremena jedanaesterac, međutim, Eder Valensija je pogodio stativu.

U penal seriji naprije je Lionel Mesi bio neprecizan - pogodio je prečku, potom je Emilijano Martinez odbranio dva penala i omogućio Otamendiju da pogotkom u poslednjoj seriji "gaučosima" ovjeri plasman među četiri najbolje ekipe.

05. jul 2024 07:57