Na redu nokaut faza / -FOTO: SSSCG
27/11/2023 u 10:30 h

Završena grupna faza YU Planet Studentske lige u futsalu

Za razliku od grupe A, daleko neizvjestnije bilo je u grupi B

U sali Sportskog i kulturnog centra UCG odigrane su utakmice posljednjeg, petog kola, YU Planet Studentske lige Crne Gore u futsalu.

U grupi A, bez iznenađenja. Građevinski fakultet je opravdao ulogu favorita i zabilježio ubjedljiv trijumf. Oni su slavili protiv ekipe UDG-a rezultatom 8:4 i tako ih eliminisali iz daljeg takmičenja, pa su pobjedom proslavili direktan plasman u polufinale. Plasman u četvrtfinale ovjerila je ekipa Pravnog fakulteta koja je bez većih problema slavila protiv Metalurško-tehnološkog fakulteta rezultatom 7:2.

Daleko neizvjestnije bilo je u grupi B. Fantastičan meč odigrali su ETF i ekipa Ekonomskog fakulteta, koja je kolo prije kraja imala obezbijeđen direktan plasman u polufinale. ETF je igrao bez kalkulacija. Bez nekoliko prvotimaca odigrali su sjajan meč, imali prednost od čak 5:1 protiv lidera grupe, a kada je Ekonomski fakultet zaigrao sa golmanom - igračem u polju, za svega nekoliko minuta na semaforu je pisalo 5:5. Za potpuni preokret nije bilo vremena, a ETF će sa treće pozicije u grupi igrati u četvrtfinalu.

U Drugoj YU Planet ligi druga ekipa Ekonomskog fakulteta je u direktnom duelu za treće mjesto u grupi slavila protiv ekipe Arhitektonskog fakulteta rezultatom 12:4, a blistao je Mladen Vojinović sa čak pet postignutih golova.

I YU Planet liga

Grupa A

Građevinski fakultet – UDG 8:4 (5:2)

Sudije: Milutin Lukovac i Momo Saveljić. Strijelci: Radunović u 1. i 38, Terzić u 5. i 24, Drinčić u 9, 14. i Kosović u 16, Bušković u 36. minutu za Građevinski fakultet, Kovačević u 3, Fetić u 17. i 32, Vreva u 21. minutu za UDG.

GRAĐEVINSKI FAKULTET: Uković, Radunović, Terzić, Milić, Kosović, Drinčić, Bušković.

UDG: Fetić, Vreva, Brajić, Kovačević, Đeka.

Pravni fakultet – Metalurško-tehnološki fakultet 7:2 (4:2)

image

Pravnici savladali metalurge

Sudije: Milutin Lukovac i Momo Saveljić. Strijelci: Vešović u 7. i 32, Pejović u 14, Delić u 15. i 18, Žujović u 21, Mirković u 36. minutu za Pravni fakultet, Živković u 16, Vujović u 19. minutu za MTF.

PRAVNI FAKULTET: Mirković, Todorović, Vešović, Jovančević, Žujović, Delić, Pejović.

MTF: Stojović, Živković, Delić, Marković, Vujović.

Slobodan: PMF

Tabela grupe A: 1. Građevinski fakultet 12, 2. Prirodno-matematički fakultet 9, 3. Pravni fakultet 6, 4.

UDG 3, 5. Metalurško-tehnoloski fakultet 0.

Grupa B

Elektrotehnički fakultet – Ekonomski fakultet 5:5 (1:1)

image

Sa meča Ekonomski fakultet - ETF

Sudije: Milutin Lukovac i Momo Saveljić. Strijelci: Vukanić u 14, Babović u 26, 28. i 31, Kandić u 33. minutu za ETF, Pejović u 10. i 38, Tabaš u 36. i 39, Veličković u 40. minutu za Ekonomski fakultet.

ETF: Babović, Kandić, Canović, Jeknić, Vukanić.

EKONOMSKI FAKULTET: Tabaš, Đurović, Dašić, Mitrović, Veličković, Dervišević, Pejović, Vujičić, Radusinović.

Studentski dom NK - Biotehnički fakultet 3:0 (službeni rezultat)

Slobodan: Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Tabela grupe B: 1. Ekonomski fakultet 10, 2. Studentski dom Nikšić 7, 3. Elektrotehnicki fakultet 5, 4.

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje 5, 5. Biotehnicki fakultet 0.

II YU Planet liga

Ekonomski fakultet II – Arhitektonski fakultet 12:4 (6:3)

Sudije: Žarko Markuš i Veselin Čađenović. Strijelci: Vojinović u 6, 8, 14, 16. i 36, Mijović u 12. i 30, Perković u 16, Drljević u 31, Orahovac u 32, Kankaraš u 34. i 35. minutu za Ekonomski fakultet II, Kajević u 12. i 18, Radović u 20, Đurović u 37. minutu za Arhitektonski fakultet.

EKONOMSKI FAKULTET II: Đurović, Orahovac, Mijović, Perković, Kankaraš, Drljević, Vojinović.

ARHITEKTONSKI FAKULTET: Janjić, Radović, Đurović, Kajević, Veličković.

Medicinski fakultet – Filozofski fakultet 3:0 (službeni rezultat)

Slobodan: ETF II slobodan

Tabela: 1. Medicinski fakultet 9, 2. Elektrotehnicki fakultet II 9, 3. Ekonomski fakultet II 7, 4.

Arhitektonski fakultet 3, 5. Filozofski fakultet 1.

20. septembar 2024 09:38