26/03/2022 u 19:58 h
Д.М.Д.М.

АБА лига: СЦ Дерби поражен на гостовању Игокеи

"Студенти" овим поразом остали без шанси за доигравање

Послије побједе над Будућност Волијем, кошаркаши СЦ Дербија су дошли у ситуацију да могу да се пласирају у плеј-оф, а за то им је била потребна побједа у Лакташима. До ње, нажалост, нису дошлли. Лоше су поели утакмицу, као и друго полувријеме, што их је на крају скупо коштало.

Плеј-оф ће за ову сезону, остати само сан. Домаћин је боље почео, играо је агресивно у одбрани, ишао га је и шут, па је у 7. минуту било 20:5. Тргли су се "студнти" након тога, направили су серију 20.6 и у 14. минуту су пришли на 26:25, а потом новом серијом, овог пута 8:0 су преокренули након тројке Флечера Мегија (30:33).

До одласка на одмор кош за кош и минимална предност Игокее (36:35). И на почетку другог полувремена игра кош за кош, а меч је ријешем од 24. до 29. минута. Код резултата 43:42, састав Драгана Бајића је направио серију 20:6, што му је опет донијело 15 поена вишка (63:48). Повратка за госте, више није било.

-Честитам домаћину на заслуженој побједи. Нисмо кренули онако како смо се договорили, игграли смо са премало енергије и фокуса, то је што замјерам играчима у првој четвртини. У другој смо показали како треба да играмо, агресивно, брзо, јер је то наша игра, али смо се потрошили. Кренули смо опет мало слабије у трећој и повратка више није било. Имали смо превише изгубљених лопти (17), а Игокеа је до кажњавала контрама и лаким поенима. Момци морају да дигну главе, имали смо серију тешких мечева. Анализираћемо све ово и идемо даље - рекао је Андреј Жакељ, тренер СЦ Дербија.

Највећу предност, Игокеа је имала нешто више од три минута прије краја, када је Џејмс Робинсон погодио тројку за плус 20 (75:55). До краја, гости су ублажили пораз.

Кенан Камењаш је био једини двоцифрен код СЦ Дербија са 20 поена (11-9 за два), а имао је девет скокова. На другој страни, истакао се Дешон Стивенс са 19 кошева.

Игокеа - СЦ Дерби 83:67 (23:15, 13:20, 27:13, 20:19)

Лакташи - Дворана: СЦ "Лакташи". Гледалаца: 500. Судије: Обркнежевић, Арсенијевић, Весковић (Србија).

Игокеа: Робинсон 13 (5-3), Танасковић 4 (2-1), Раданов 6 (4-1), Јошило 12 (5-4), Талић 2, Илић 6 (2-2), Стивенс 19 (1-1), Волер 13, Фундић 4, Ђорђевић 4, делалић.

СЦ Дерби: Нил 6, Меги 8, Павићевић 5 (2-2), Славковић 2, Хаџибеговић (2-0), Старовлах 8 (2-2), Вујисић 3 (2-1), Баћовић, З. Ивишић 4 (2-1), Едвардс 7 (2-2), Илић 4 (2-0), Камењаш 20 (3-2).

27. april 2024 18:53