Tejtum ispisao istoriju / -FOTO: BOSTON TWITTER
12/05/2023 u 09:18 h

Boston slavio u Filadelfiji i izborio majstoricu

Tejtum u poslednjoj dionici ubacio 16 poena, a kompletna ekipa 76ersa tek 13

Košarkaši Boston Seltikse savladali su kao gosti Filadelfiju sa 95:86 i izjednačili u seriji na 3-3, pa će odluka o putniku u finale Istočne konferencije pasti u sedmoj utakmici, koja će se igrati u nedelju u Bostonu. Izabranici Džoa Mazule su na parketu "Vels Fargo centra" bili suočeni sa ispadanjem, ali je u samom finišu meča prevagu za Seltikse donio Džejson Tejtum, najbolji strijelac ekipe, koji se u čitavoj ovoj seriji mučio u realizaciji napada. On je bio očajan tri četvrtine, promašivao je šuteve i taj dio utakmice završio sa samo tri poena uz 1/13 iz igre. Uprkos agoniji svoje najveće zvijezde uz 0/10 do poluvremena, Boston je imao plus 16 u drugoj četvrtini, ali onda je stao i u trećoj dozvolio Filadelfiji da dođe do prednosti od pet poena razlike i u poslednju četvrtinu uđe s vodstvom. Onda je na scenu stupio Tejtum. Nakon tri i po četvrtine u kojima je u napadačkom dijelu bio nevidljiv, odnosno promašio svih šest pokušaja za trojku i imao ukupan šut tek 1/15, u finišu je ubacio 16 poena i bio ključni igrač u seriji 14:3 kojom je Boston vratio prednost i spriječio ispadanje. Odličnom završnicom ne samo da je uspio da odvede Boston do sedme utakmice serije nego i ispiše istoriju plej-ofa. Naime, u poslednjih 20 godina u NBA ligi niko nije odigrao utakmicu poput njega, odnosno niko nije u prve tri četvrtine ubacio tri ili manje poena, a u četvrtoj napadačkim učinkom premašio učinak kompletne suparničke ekipe. Tejtum je u njoj imao 16 poena, ukupno 19 uz devet skokova i šest asistencija, a kompletna ekipa 76ersa tek 13.

Markus Braun je postigao 22 poena, Džejlen Braun 17, a Malkom Brogdon 16.

Sikserse su vodili Džoel Embid i Tajriz Meksi sa po 26, dok je Džejms Harden ubacio samo 13 uz 4/16 iz igre.

06. septembar 2024 01:13