25/05/2022 u 21:16 h
Д.М.Д.М.

Будућност Воли рутински добила Подгорицу

"Плаве" још побједа дијели од финала плеј-офа домаћег шампионата

Према очекивањима, Будућност Воли је лако стигла до предности у полуфиналној серији плеј-офа домаћег шампионата против Подгорице. Најзаслужнији за то били су Петар Поповић са 25 и Игор Дробњак са 19 поена, од чега је дао првих 11 за свој тим.

Код гостију, најрасположенији су били Марко Кљајевић са 12, Никола Мишковић и Александар Ланговић са по 11 кошева.

"Плави" су добро поћели меч и већ након два минута игре било је 9:2, потом 11:4 и први пут двоцифрена предност 21:11, а играо се 11. минут.

Након тога екипа Небојше Богавца се тргла и пришла је на 32:29 у 18. минуту.

На велики одмор се отишло са резултатом 40:34, а све дилеме, ако их је и било, око коначног побјкендика ријешене су у трећој четвртини, када је Будућност Воли стекла 20 поена предности (65:45).

До краја је хједина дилема била коначан резултат.

Највећу предност домаћин је имао четири минута прије краја, када је на семафору стајало 74:51.

Други меч на програму је у петак од 18 сати у "Бемакс арени".

Будућност Воли - Подгорица 80:58 (19:11, 21:23, 25:11, 15:13)

Подгорица - Дворана: "Морача". Гледалаца: 100. Судије: Рутешић (Никшић), Савовић (Подгорица), Радиновић (Подгорица).

Будућност Воли: Кобс, Атић 2, Шеховић 9, Баровић 9, Таролис 8, З. Николић 2, Јагодић-Куриџа 2, Дробњак 19, Поповић 25, Пери 4.

Подгорица: Булајић, Раткнић, Кљајевић 12, Мишковић 11, Ковачевић 2, Калуђеровић 4, Сејфић 7, Хот, Кораћ, Ланговић 11, Хаџибеговић 9, Булатовић 2.

30. april 2024 07:02