Дуел Кобса и Перковића / -Фото: АБА лига
Д.М,Д.М,

Будућност Воли сигурна у Сплиту: Побједа за крај

У заосталом мечу 16. кола АБА лиге, "плави" бољи од "жутих"

Кошаркаши Будућност Волија побједом су окончали регуларни дио АБА лиге.

У одложеном мечу као гости су савладали Сплит и направили су лијепу увертиру за плеј-оф, који стартује наредног викенда. Почетак утакмице и прва дионица протекли су у игри кош за кош.

Прву озбиљнију предност, гости су остварили у 14. минуту када је Петар Поповић поентирао за 18:29.

Сплићани су након тога заиграли боље, направили су серију 15:3 и стигли су до преокрета (33:32), 30-так секунди прије одласка на велики одмор.

Џастин Кобс се потрудио да "плави" на полувремену имају предност (34:35). Велика борба у трећој чезтвртини и резултатска клацкалица.

Подгоричани су меч преломили два и по минута прије краја, када је Петар Поповић тгројком донио плус 11 (59:70).

-Што се тиче саме утакмице, честитам домаћим играчима, борили су се баш на нивоу, иако имају важних утакмица у наставку сезоне, ту мислим на домаће првенство. И понекад ти момци искористе те прилике, данас је искористио Руњић и мислим да је одиграо добро. Није играо у првој утакмици за нама. Ово је за нас, тако да кажем, трећа ковид утакмица коју играмо без Перија, а то је у ротацији другачија ситуација. На једној утакмици игра, на другој не игра. Онда размјењујемо улоге и имамо неке ровите играче, покушавамо да видимо неке шта могу пред плеј-оф, гдје више нема права на поправку и са те стране сам задовољан побједом. Много је боље путовати назад са Подгорицу са побједом у џепу и драго ми је што смо утакмицу која нама не мијења такмичарки ништа, генерално одиграли на завидном нивоу. Било је грешака, грешака увијек има, али сам задовољан - рекао је након меча Александар Џикић.

Кобс је меч завршио са 17, а Поповић са 16 кошева.

Двоцифрен је био и Филип Баровић (12).

У редовима Сплита, истакао се Шенон Шортер (16).

Сплит - Будућност Воли 61:72 (16:19, 18:16, 19:22, 8:15)

Сплит - Дворана: "Грипе". Гледалаца: 400. Судије: Петек, Шпендл, Е. Jавор (сви Словенија).

Сплит: Перковић 4 (2-1), Кеџо 2 (2-2), Руњић 10, Вуко 5, Чампара 5, Перкушић, Јукић 4 (2-0), Бајо, Ковачевић 5, Џонс 10 (2-2), Шортер 16.

Будућност Воли: Кобс 17 (6-6), Атић 2 (2-2), Мицов 7 (2-1), Баровић 12 (2-2), Д. Николић 2, Сили 6, Таролис 2, З, Николић, Јагодић-Куриџа 8 (6-6), Дробњак, Поповић 16 (3-1).

28. april 2024 01:44