Dabl dabl Kamenjaša / -FOTO: ABA LIGA
08/09/2024 u 21:29 h

Budućnost Voli savladala Jenisej u "Morači"

Podgorički košarkaši prekoretom u drugom poluvremenu pobijedili učesnika VTB lige 87:69 rezultatom (13:14, 20:25, 23:13, 31:17)

Nakon SC Derbija i košarkaši Budućnost Volija su u pripremnom meču savladali ruski Jenisej.

"Studenti" su slavili nad Rusima na Zlatiboru 75:63, dok je Budućnost Voli u Sportskom centru "Morača" došla do pobjede mnogo lakše i ubjedljivije, rezultatom 87:69 (13:14, 20:25, 23:13, 31:17).

Ruski sastav, koji igra VTB ligu je bio bolji u prvom poluvremenu, na kraju kojeg je vodio sa šest razlike (39:33), dok je nastavak u potpunosti pripao ekipi trenera Andreja Žakelja.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kena Kamenjaš sa dabl-dabl učinkom - 13 poena i 11 skokova, a dvocifreni su bili još i Rašid Sulajmon i Aleksa Ilić sa po 12, odnosno Džuvon Morgan i Jogi Ferel sa po deset poena.

Vlad Perevalov je bio najefikasniji u Jeniseju sa 11 poena, dok su po deset ubacili kapiten Sergej Balašov i Viktor Sanders.

Utakmicu u "Morači" su sudile evroligaške sudije Igor Dragojević i Miloš Koljenšić i mladi i perspektivni Lazar Knežević.

08. septembar 2024 21:29