Đorđe Marinović ubacio 11 poena / -FOTO: DAN
10/01/2024 u 15:47 h

Druga pobjeda Milenijuma za manje od 24 časa

Nakon što su u utorak u Danilovgradu slavili 107:80, Podgoričani danas bili ubjedljivi i protiv Ibra 96:75 (28:28, 24:15, 20:15, 24:17)

I drugu ubjedljivu pobjedu za manje od 24 časa su ostvarili košarkaši Milenijuma.

Nakon što su u utorak veče u Danilovgradu savladali domaći istoimeni sastav (107:80) u odloženom meču petog kola, danas su na svom terenu u šestom kolu Prve A muške crnogorske lige pobijedili Ibar rezultatom 96:75 (28:28, 24:15, 20:15, 24:17).

Posle dva ipo minuta igre Rožajci su vodili sa osam razlike (10:2), ali je to bilo sve od njih, pošto su igrači trenera Dušana Gojnića već do kraja dionice stigli do izjednačenja, a onda u nastavku preuzeli sve konce igre u svoje ruke.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Miloš Popović sa 27 poena, a dvocifreni učinak imala su još četiri igrača - Stefan Vlahović sa 15, po 13 su ubacili Miljan Marinović i Miloš Kostić, a 11 Đorđe Marinović.

Na drugoj strani najbolji utisak ostavio je Leon Marčikić sa 15 poena i devet skokova, dok su Nikola Ratknić, Milan Marković i Armin Kalić ubacili po deset poena.

Pobjedom nad Rožajcima, Milenijum je stigao do polovičnog učinka poslije šest kola, dok su Rožajci doživjeli i peti poraz.

08. septembar 2024 01:59